wNieznane.pl

Kadyks

Playa de la Caleta



Playa de la Caleta (La Caleta) to plaża, która znajduje się w centrum Kadyksu. Od setek lat stanowi naturalny port, w którym obecnie zobaczyć można cumujące łódki rybackie. Z obu stron zamykają ją forty obronne - Castillo de Santa Catalina i Castillo de San Sebastian. Wzdłuż plaży poprowadzono promenadę.

 

To jedno z symboli miasta i najchętniej odwiedzanych miejsc, niezależnie od pory roku. Można tu zaobserwować pływy atlantyckie - w czasie odpływu ustępująca wodna odsłania kamienia znajdujące się na dnie. Plaża ma długość 495 m i szerokość od ok. 8 do 40 m. Znaleźć tu można przede wszystkim piasek, ale także drobne kamienie i żwirek przy końcach.

Warto zwrócić uwagę na charakterystyczny biały budynek, ktory stoi na plaży na palach. To Balneario de la Palma - centrum SPA i wellness.



Zdjęcia Playa de la Caleta


Waluta

Aktualny średni kurs:1 EUR = 4,2972 PLNnazwa waluty: euro
stan na: 2025-04-11

Pogoda

Kadyks
Dziś, 12 kwietnia 2025
ikona pogody+19°  / +16°
Miejscami opady deszczu
wiatr: SSE 19 km/h
ciśnienie: 1012 hPa
wilgotność: 92%
zachmurzenie: 55%
opady: 0.1 mm/h

Niedziela, 13 kwietnia 2025
ikona pogody+18° C    /  +16° C
Lekka mżawka, miejscami możliwe rozpogodzenia
wiatr: W 8 km/h
opady: 0.3 mm/h

Poniedziałek, 14 kwietnia 2025
ikona pogody+16° C    /  +14° C
Słonecznie
wiatr: WNW 18 km/h
opady: 0.0 mm/h